Site Dışı Seo Nedir NasıL Yapılır 2021

admin 3 Aralık 2020 02:32

Site dışı SEO nedir? Site dışı SEO çalışması bütün SEO çalışmaları ele alındığında %65’lik bir kısmı etkilemektedir. Site dışı SEO, sitenizi diğer dijital platformlarda paylaşarak Google gözünde otoriter sitelerden backlink, sosyal medya, forum gibi platformlardan backlink çeşitliliğini artırmayı sağlamaktadır. Site dışı SEO çalışması sadece backlink almak için kullanılmamaktadır. Özetle site dışı SEO bir web sitesinin önemli ve değerli olduğunu gösterir Google’a. Arama motorları gözünde sitenin iyi bir arama sonucu olduğunu gösterir.

Site Dışı SEO Neden Önemli?

Site dışı SEO sitenizin arama motorları nezdinde iyi bir sonuç olduğunuzu göstermektedir. Arama motorları gözünde iyi bir arama sonucu olan siteler üst sıralara çıkar. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısı ve trafiğiniz artar. Sitenizin popülaritesi artar ve hedeflediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlar site dışı SEO. 

Arama motorları, aşağıdaki etmenlere bağlı olarak değişen seviyede bağlantı sağlarlar;

  • Sitenin yetkilendirilmesi.
  • Bağlantı sayfanızdaki bağlantılı siteyle ilgisi.
  • Linkin hangi içeriğe sahip olduğu.
  • Bağlantı sitesine bağlantı sayısı.

Site dışı SEO nasıl yapılır? Arama motorlarının hedefi kullanıcıların en iyi sonuca varmasıdır. Arama motorlarının yönelimi tavsiye edilen siteleri öne çıkarmaktır. Bu neticede site dışı SEO mantığı tavsiye edilme üzerine dayalıdır. Dışarıdan bir web sitesi, sizin sitenize URL vermesi SEO açısından önemli kriterdir.

Kullanıcıların sizin web sitenize kendiliğinden tavsiye etmesini beklemek zordur. Bu noktada bir sitenizi itelemek gerekir. Hal bu durumda olunca bu işi profesyonel bir şekilde nasıl yapılacağı sorusu akla gelmektedir. Çünkü Google sahte tavsiye ve atıfları fark edebilen önemli algoritmalara sahiptir. Bu hususta nitelik ön plana çıkmaktadır.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

  • Üretken ve Güncel Olun.

Web sitenizi veya sayfanızı düzenli bir şekilde güncel tutun. 2-3 aydır hiçbir güncelleme almayan web sitesini ön sıralarda tutmak imkansızdır. Bu güncellemeyi sağlamanın en iyi yolu siteye gerçekten bilgi verici içerikler üretmeniz. Bilgi verici veya ilgi çekici içerikler azıcık desteklendiği zaman kendiliğinden sosyal mecralarda paylaşılır. Web sitenize gelen yorumlar sayfayı güncel tutmanın yanında arama motorları botları tarafından sayfanızın güncel olduğunun anlaşılmasında yardımcı olmaktadır ve sıralamanızı üst sıralara çıkarmaktadır.

  • Popüler Sosyal Ağlarda Hesap Açmak.

Site dışı SEO yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir faktörde sosyal mecralarda sitenizi tanıtmak olacaktır. Popüler sosyal ağlarda hesap açarak veya kullandığınız hesaplarda web sitenizi samimi bir dille tanıtmanız sizlerin sitesinin gelişiminde yardımcı olacaktır. Bu maddede dikkat edilmesi gereken web sitenizin gerçekten emek harcamış olmasıdır.

  • Forumlarda Sohbete Katılmak.

Çok trafiği olan forumlarda web sitenizin ilgi konusu olduğu tartışmalarda sorunlara çözüm getirmek adına web sitenize yönlendirebilirsiniz insanları.

  • Link Alışverişi.

Web siteniz ile alakalı içerik üreten bir siteden ona backlink verme karşılığında sizde backlik alabilirsiniz. Mümkünse direk para karşılığı da alabilirsiniz.

  • Rakip Siteleri Analiz Etmek.

Site dışı SEO yaparken en çok başvurulan yöntemlerden birisidir. Arama motorları sırasında sizin web sitenizden daha üst sıralarda olan web sitelerini analiz etmelisiniz. O siteden daha iyi içerik üreterek arama motorları sırasında onun önüne geçmelisiniz. Onların aldıkları backlinkleri tespit ederek oralardan atıf almanız önemlidir.

Seo nedir Site dışı SEO Site dışı SEO çalışmaları Site Dışı SEO çalışmaları Nelerdir Site dışı SEO faktörleri Site dışı SEO Nedir Site dışı SEO Teknikleri Site içi SEO Nedir

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?