Dijital Pazarlama Nedir ?

admin 3 Aralık 2020 02:17

Dijital pazarlama teknolojik ortamda üzün veya hizmetinizi tanıtabileceğiniz, günümüzde internet dünyasında geleneksel medyaya nazaran avantajlı ve tercih edilme oranı yüksek pazarlama yöntemdir. Dijital pazarlama yolu bir firma ya da markanın dijital ortamdaki pazarlamasına verilen addır. Günümüzde en geliştirilmiş ve yeni açık pazarlama yöntemidir. Teknolojik kanalları kullanan bu tasarruflu pazarlama yönteminde önde gelenleri internet, sosyal medya, oyunlar ve mobil platformlardır.

Son yapılan araştırmaya göre Türkiye nüfusunun %50 si aktif olarak internet kullanıyor. Bunun neticesinde satış tekniklerinin artık sosyal medya gibi dijital kanallara yönelmesini ortaya açıkça ortaya koymaktadır.

Dijital pazarlamanın önemi kavramayan ve bütçesini ona göre düzenlemeyen büyük veya orta ölçekli işletmelerin pazarda geri kalmasına sebep olabilir. Dijital pazarlama aracılığıyla daha çok kullanıcıya erişip pazarda geri düşmenizin önüne geçebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Nerelerde Kullanılır?

  • İnternet sitelerinde.
  • Sosyal medyalarda.
  • Blog gönderilerinde.
  • Dijital PR çalışmalarında.
  • Online broşür ve kataloglarda.
  • Logo ve font gibi marka değerlerinde.

Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital pazarlama aslında markanız için hikâye anlatımıdır. İçerik açık bir şekilde mesaj içeren her şey olabilir dikkat çekici resimler veya videolar. İyi bir hikâye ve özgün bir içerik barındıran ve dinamik, paylaşılabilir olmasına özen gösterin. İçeriğinizi bire bir ilişkiniz olmayan müşterilere satmak için kalitenizi ve merak edilebilir olmanızla harmanlayarak bir içerek sunun.

Sosyal medya günümüzde en büyük tüketici grubunu barındıran bir market haline gelmiştir. Dijital pazarlama esnasında sosyal medyaya büyük önem gösterin. Sosyal medyaların her birinin etki alanı ve amaçları farklıdır. Bundan ötürü pazarlama esnasında sosyal medya hayati önem taşır.

Dijital PAZARLAMA Bölümü Dijital PAZARLAMA Eğitimi Dijital PAZARLAMA kitap Dijital PAZARLAMA nasıl yapılır dijital pazarlama nedir Dijital pazarlama stratejileri Dijital pazarlama teknikleri nasıl yapılır

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?